Знання автовласником правил по експлуатації двигуна дозволить уникнути серйозних несправностей, силовий агрегат прослужить протягом багатьох років, не доставляючи клопотів. Розповімо вам про п’ять поширених помилок, які гарантовано «вбивають» мотор в автомобілі.
Несвоєчасний сервіс мастил
Мастило – це свого роду кров двигуна, від чистоти якої і буде залежати відсутність поломок у силового агрегату. Якщо автовласник тривалий час не міняє оливу, то в ньому накопичуються продукти зносу і дрібна металева стружка, все це призводить до проблем з охолодженням і із змащенням рухомих елементів, масляні канали забиваються, і на сам кінець, відзначаються серйозні поломки, виникає необхідність проведення капітального ремонту або зовсім заміна двигуна. Рекомендується на сучасних автомобілях міняти масло кожні 8-10 тисяч кілометрів пробігу, в залежності від того, чи використовується машина виключно в місті або на трасі.
Використання дешевих масляних фільтрів
Більшість автовласників прагнуть заощадити на обслуговуванні автомобіля, вони вибирають не офіційні майстерні, а приватні СТО, купують неоригінальні запчастини, а якісні дублікати або ж самі проводять окремі роботи в автомобілі. При виконанні масляного сервісу незмінно буде потрібно використовувати відповідний фільтр, причому економити на його якості не слід. Спроба придбати масляний фільтр дешевше призводить до поганої фільтрації дрібних частинок сажі і металевої стружки або ж істотно падає тиск в системі мастила, мотор швидко зношується і збільшується ймовірність клина двигуна.
Власник нехтує заміною повітряних фільтрів
При експлуатації автомобіля багато з нас не замислюються про необхідність заміни повітряних фільтрів. Їх ціна не надто висока, при цьому, якщо такий фільтр втратить свої характеристики, то пил і дрібні піщинки можуть разом з повітрям потрапити в камеру згоряння, що призводить до задирів і необхідності виконувати заміну блоку циліндрів або проводити їх відновлення. Забитий повітряний фільтр призводить до істотного збільшення витрати палива, а це зайві витрати, яких можна було б уникнути. Фахівці рекомендують міняти такий повітряний фільтр щороку або разом з маслом.
Заправка неякісним паливом
Неякісне паливо може містити різні додаткові присадки, які в подальшому осідають на форсунках і в камері згоряння, істотно погіршуючи роботу мотора, який зажадає очищення та ремонту. Також в паливі можуть міститися різні забруднення, що осідають в подальшому на дні бака, в результаті чого потрібно проводити його демонтаж і дорогу очистку. Автовласникам можна лише порекомендувати не економити на якості палива, ні в якому разі не заливати в бак бензин з меншим октановим числом, ніж то рекомендує виробник авто і заправлятися виключно на тих заправках, які належать великим мережам.
Не потрібно сліпо довіряти дилеру
При купівлі нового автомобіля до моменту закінчення гарантії потрібно проводити обслуговування виключно у офіційного дилера. Фахівці в такому сервісному центрі будуть рекомендувати виконувати ті чи інші процедури, використовувати різну автохімію для силового агрегату, купувати дороге спеціалізоване масло і так далі. Пам’ятайте про те, що не всі такі рекомендації будуть корисними, не рідкісні такі ситуації, коли у дилера працюють недобросовісні автомеханіки. Вони всіма силами намагаються нав’язати автовласникові додаткові послуги, які йому не потрібні і які можуть просто призвести до несправності двигуна.
Підведемо підсумки
Необхідно правильно експлуатувати автомобіль, дотримуючись певних правил використання двигуна, що дозволить уникнути серйозних несправностей. В першу чергу це стосується масляного сервісу і використання якісних масляних фільтрів. На регулярній основі потрібно міняти повітряний фільтр, заправлятися виключно якісним паливом. Пам’ятайте також про те, що не слід сліпо довіряти співробітникам офіційного дилера і виконувати всі їх рекомендації по експлуатації авто.
Джерело:mmr.net.ua
Опубліковано 28.01.2020 в розділі: Новини з мітками: Автосоветы, Дороги
Бажаєте завжди бути в курсі важливих і корисних новин про все, що стосується ремонту та обслуговування автомобілів?
Підписуйтесь на нашу сторінку в Facebook!